Монтаж кам’яної облицювання

Монтаж кам’яної облицювання – досить просте завдання, але до нього варто підготуватися перед початком робіт. Грамотний підхід до завдання і теоретичні знання, а також трохи бажання дозволять зробити так, щоб облицювання з каменю легко монтувалося і довго виглядало красиво, а наші старання оцінить кожен домочадець і гість, який завітає в будинок. Нижче ви знайдете всю необхідну інформацію, щоб правильно встановити облицювання з каменю.

Вибір правильного кам’яного шпону

Перше завдання перед складанням – це, звичайно, вибір конкретного кам’яного шпону, який найкраще відповідає нашому смаку. На ринку є багато моделей, які можна адаптувати до ваших уподобань і характеру кімнати. Варто подбати про те, щоб кольори, які домінують на аркуші, який вас цікавить, відповідали інтер’єру кімнати. Тут також слід пам’ятати, що кам’яний шпон – повністю натуральний матеріал, тому він не проявляється в малюнку, виконаному за шаблоном, і кожен лист натурального каменю буде трохи відрізнятися від попереднього.

Кам’яний шпон – правильний вимір поверхні, що покривається

Правильний замір поверхні, якого ми дотримуємося, зробить збірку акуратною та естетичною. Для цього необхідно виміряти довжину і висоту стіни або елемента, який вас цікавить. Потім відніміть будь-які отвори, такі як двері чи вікна, із результату м2. Отриманий таким чином результат – це необхідна кількість матеріалу для виконання збірки, але варто замовити близько 5% від надлишку, що забезпечить нам безпеку в разі будь-яких виправлень.

Підготовка інструментів

Перед початком монтажу також слід підготувати всі необхідні інструменти та матеріали. Це:

  • кутова шліфувальна машина або ножиці для листового металу – відповідний кам’яний шпон для склеєної поверхні,
  • клей для шпону – спеціалізований швидковисихаючий клей на полімерній основі для кріплення шпону до поверхні, що склеюється,
  • грунтовка для стін,
  • просочення для шпону – корисно для остаточного захисту шпону від руйнівного впливу погодних умов,
  • духовний рівень,
  • малярний валик з ручкою,
  • наждачний папір – необхідна для шліфування поверхні нарізаного шпону.

Підготовка поверхні до наклеювання

Перед самою збіркою необхідно добре підготувати всю склеювану поверхню. Це означає, що вона ретельно очищена і знежирена. У деяких ситуаціях також варто використовувати ґрунтовку для стін, яка збільшує зчеплення клею.

У випадку з тонкими листами може виникнути спокуса встановити їх безпосередньо на стіну, покриту розчином або бетоном. Однак у цьому випадку також варто пам’ятати про очищення поверхні.

Також важливо, щоб листи шпону повністю висохли і добре прилягали. Перед самою збіркою також варто приміряти і пронумерувати листи відповідно, щоб ваша робота була швидшою і легшою.

Кам’яний шпон – склеювання листів

Найбільш підходящим клеєм для складання даного виду виробів є монтажний клей з MS полімеру. Випускається в тубах і в упаковках для машинного і ручного віджиму. Прийнято, що середня витрата цього виду клею становить 1 кг на 1 м2 склеюваної поверхні. Не забувайте наносити його тільки на тильну сторону листа, дотримуючись периметра і через його центр, а потім розподілити по всій поверхні зубчастим шпателем. Якщо поверхня кам’яного шпону забруднилася клеєм, дочекайтеся, поки клей повністю висохне, і обережно видаліть бруд рукою. Щоб уберегти своє здоров’я, необхідно пам’ятати про належну вентиляцію приміщення, де проводиться установка.

Клей наноситься зубчастим шпателем

Пресування шпону

Відповідний спосіб пресування шпону є запорукою довговічності збірки. Щоб це сталося, прикладіть лист до стіни, а потім позбавтеся від повітря під ним і рівномірно притисніть декоративний камінь до стіни. Найкращим інструментом для цього завдання є малярський валик із відповідною довгою ручкою. Однак слід пам’ятати, що тиск не повинен бути занадто сильним, інакше можна очікувати витоку клею.

Затирка листів шпону

Кам’яний шпон – це матеріал, який необхідно склеювати методом стикування. Це означає, що правильно нарізані листи розташовуються впритул один до одного і з’єднуються боком. Монтаж також можна виконати за допомогою тонкої затирки кольору каменю. У таких випадках, однак, найкраще захистити боки аркушів малярським скотчем, який запобіжить їх незворотне забруднення.

Затирка шпону

Натуральний камінь – просочення

Прагнучи до найкращої та акуратної збірки, варто також захистити кам’яний шпон відповідними просоченнями. Це заходи, які зміцнюють поверхню і захищають її від мінливих погодних умов і механічних пошкоджень.

ДОДАТКОВІ ПОРАДИ

Охорона праці та запобіжні заходи

Кам’яний шпон – це матеріал, покритий з нижньої сторони скловолокном, тому при його складанні необхідно дотримуватися всіх заходів обережності. Ніколи не відмовляйтеся від рукавичок, пилозахисної маски та окулярів під час розрізання листів. Також дуже важливо захистити легені, очі і шкіру від пилу скловолокна і виконувати всі роботи в добре провітрюваному приміщенні.

Кам’яні вініри – установка на стару плитку

Кам’яний шпон є надзвичайно універсальним матеріалом, тому його можна монтувати на стару плитку, не знімаючи її. Кам’яний шпон можна клеїти прямо на очищену стару плитку, що значно економить наш час.

Як встановити гнучкий кам’яний шпон на двері

Декоративний камінь також можна кріпити на двері, але не забувайте правильно його підготувати. Кам’яні шпони необхідно відшліфувати наждачним папером, а склеєну поверхню зачистити і знежирити.

Тонкий натуральний сланцевий шпон підходить для такого роду завдань, оскільки він легкий і гнучкий. Один аркуш важить приблизно 1,5 кг і має розміри 122 x 61 см x 2 мм. Завдяки цьому декоративний камінь не перевантажує двері і тим самим не пошкоджує її структуру.

У цьому типі складання варто пам’ятати про використання відповідного полімерного клею MS і нанесення його на поверхню листа за допомогою зубчастого шпателя. Клей необхідно наносити рівномірним і тонким шаром, щоб він не витікав при натисканні на поверхню дверей. Притискаючи шпон малярським валиком, ви також повинні подбати про те, щоб позбутися бульбашок повітря, які накопичилися під час монтажу. Для цього працюйте валиком, виконуючи рухи від центру аркуша до його зовнішніх країв.

Монтаж плит кам’яного шпону – це багатоетапне завдання, однак правильна підготовка та використання вдало підібраного інструменту досягнуть такого ж ефекту, як і при професійному монтажі. Для повного успіху все, що вам потрібно зробити, це виконати описані кроки та трохи доброї волі, щоб насолоджуватися гарним шпоном протягом тривалого часу.